Złote minuty w obrażeniach ciała chomikuj pdf

Złote minuty w obrażeniach ciała chomikuj pdf

Fragment wstępu do książki “Złote minuty w obrażeniach ciała” autorstwa Mariusza Chomoncika, Jaceka Niteckiego:

“Podręcznik jest przeznaczony głównie dla studentów kierunku ratownictwo medyczne oraz dla ratowników medycznych.

Zawiera opisy postępowania zgodnego z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi wykonywania tego zawodu. Należy jednak podkreślić, że postępowanie w stanach zagrożenia życia na wielu etapach pomocy prtzedszpitalnej opiera się na podobnych procedurach, zabiegach i sprzęcie, dlatego Autorzy pozwolili sobie na nazwanie wszystkich ratujących, bez względu na ich poziom wyszkolenia, ratownikami.

Dla osób w stanie zagrozynia życia lub zdrowia ważne jest, aby szybko i prawidłowo dokonano oceny ich podstawowych funkcji źyciowych, a w przypadku poszkodowanych, którzy doznali obrażeń ciała, szybko rozpoznano obrażenia bezpośrednio zagrażające ich życiu oraz podjęto działania ratownicze mające na celu skuteczne zabezpieczenie tych zagrożeń. Ważne jest również, żeby ratownik w krótkim czasie prawidłowo dokonał oceny stanu osoby potrzebującej pomocy i działania ratownicze rozpoczął od czynnika, który najbardziej zagraża życiu poszkodowanego, nie marnując przy tym czasu na działania mniej istotne (najpierw ratujemy życie, a później zdrowie).

Ratownik musi pamiętać o tym, że wydłużenie czasu oceny wstępnej poszkodowanego oraz próba ostatecznego leczenia go na miejscu zdarzenia są działaniami, które w przypadku poszkodowanych w ciężkim stanie zmniejszają ich szansę na przeżycie.

Niniejsze opracowanie “Złote minuty w obrażeniach ciała” stanowi próbę usystematyzowania zagadnień z zakresu postępowania w przypadku obrażeń u osób w warunkach przedszpitalnych. Zagadnienia te zostały przedstawione z wykorzystaniem aktualnej literatury i własnego doświadczenia”.

Złote minuty w obrażeniach ciała chomikuj pdf

Złote minuty w obrażeniach ciała chomikuj pdf

Książka Złote minuty w obrażeniach ciała pdf była napisana przez Mariusz Chomoncik. Złote minuty w obrażeniach ciała chomikuj jest książką z kategorii zdrowie, medycyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BloodWritten.pl - WordPress Theme by WPEnjoy