Zasada wzajemnego uznawania w prawie Unii Europejskiej chomikuj pdf

Zasada wzajemnego uznawania w prawie Unii Europejskiej chomikuj pdf

Monografia stanowi kompleksowe omówienie zasady wzajemnego uznawania w prawie UE. Porusza teoretyczne i ogólne aspekty omawianej zasady, w tym m.in. definicje, funkcje, źródła, zakres przedmiotowy i podmiotowy, zakres terytorialny oraz typologię wzajemnego uznawania, a także aspekty ekonomiczne, polityczne i społeczne wzajemnego uznawania.
Niniejsza publikacja omawia funkcjonowanie zasady w poszczególnych obszarach prawa UE, a tym w swobodnym przepływie towarów, osób, usług i w ramach swobody przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem uznawania dyplomów i kwalifikacji. Odrębnie została omówiona zasada wzajemnego uznawania jaka funkcjonuje poza rynkiem wewnętrznym – w przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości, i to zarówno w sprawach karnych, jak i w sprawach cywilnych i handlowych. Autor poświęca uwagę także aspektom międzynarodowym wzajemnego uznawania, czyli wzajemne uznawanie w relacjach Unii Europejskiej z państwami trzecimi oraz wzajemne uznawanie w kontekście Światowej Organizacji Handlu (WTO).
Czytelnik w poszczególnych rozdziałach ma możliwość zapoznania się m.in.z:
– definicją, funkcją, źródłami, zakresem przedmiotowym i uczestnikami, zakresem terytorialnym oraz typologią wzajemnego uznawania;- ekonomicznymi, politycznymi i społecznymi aspektami wzajemnego uznawania;- wzajemnym uznawaniem prawa jazdy;- sądowym wzajemnym uznawaniem w swobodnym przepływie towarów;- proceduralnymi aspektami stosowania sądowego wzajemnego uznawania (rozporządzenie WE Nr 764/2008);- regulacyjnym wzajemnym uznawaniem w swobodnym przepływie towarów;- swobodnym przepływem usług;- wzajemnym uznawaniem dyplomów i kwalifikacji;- wzajemnym uznawaniem w prawie karnym oraz w sprawach cywilnych i handlowych;- relacjami wzajemnego uznawania UE z państwami trzecimi;- wzajemnym uznawaniem w kontekście uregulowań Światowej Organizacji Handlu (WTO).
Niniejsza pozycja jest pracą, która pozwala w szerszy sposób spojrzeć na problematykę wzajemnego uznawania w prawie Unii Europejskiej. Publikacja została wzbogacona o orzecznictwo sądów unijnych. Dzieło to nie tylko poszerzy wiedzę praktyków prawa – adwokatów, radców prawnych, sędziów lecz również teoretyków prawa oraz aplikantów zawodów prawniczych, a także studentów oraz urzędników.
 

Zasada wzajemnego uznawania w prawie Unii Europejskiej chomikuj pdf

Zasada wzajemnego uznawania w prawie Unii Europejskiej chomikuj pdf

Książka Zasada wzajemnego uznawania w prawie Unii Europejskiej czytaj online była napisana przez Maciej Górka. Zasada wzajemnego uznawania w prawie Unii Europejskiej chomikuj jest książką z kategorii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BloodWritten.pl - WordPress Theme by WPEnjoy