Świat ludzkich kryzysów chomikuj pdf

Świat ludzkich kryzysów chomikuj pdf

Polskie słowo “kryzys” pełne jest pesymizmu. Wywołuje ono natychmiast skojarzenie bardzo negatywne, dotyczące jakichś dramatów i bolesnych zakrętów w naszym życiu. Nierzadko już sama myśl o kryzysie rodzi w człowieku pokusę panicznej ucieczki. Kryzys jest doświadczeniem powiązanym ze światem wartości i światem decyzji człowieka. Pośród kryzysu objawia się ta hierarchia wartości, którą człowiek naprawdę uznaje; w powiązaniu z kryzysem człowiek musi nierzadko podjąć jakąś decyzję. Czasem niepodejmowanie decyzji jest ucieczką przed wyjściem z kryzysu. Do zrozumienia realiów kryzysu zdaje się przybliżać nas sposób jego pojmowania na Dalekim Wschodzie. Japończycy pisząc słowo “kryzys” używają dwu znaków, z których jeden oznacza niebezpieczeństwo, drugi zaś “okazję, możliwość”. Tak więc kryzys w swym dalekowschodnim rozumieniu jednoczy w sobie coś, co jest równocześnie niebezpieczeństwem i szansą, zagrożeniem i nową możliwością na przyszłość. Podobne pojmowanie kryzysów wypracowano w innych kręgach kulturowych. (z wprowadzenia)

Ks. Aleksander Jacyniak SJ i prof. Zenomena Płużek starali się pokazać skomplikowane zjawisko kryzysu w różnych aspektach. Zarówno rys historyczny, zagadnienia teoretyczne, jak i wskazówki natury praktycznej składają się na pracę niezwykle ciekawą, która winna zainteresować zarówno duszpasterzy, studentów psychologii, psychologów, jak i tych, którzy borykają się z niełatwymi problemami własnego życia.

Świat ludzkich kryzysów chomikuj pdf

Świat ludzkich kryzysów chomikuj pdf

Książka Świat ludzkich kryzysów czytaj online została napisana przez przez Aleksander Jacyniak. Świat ludzkich kryzysów czytaj online jest książką z gatunku religia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BloodWritten.pl - WordPress Theme by WPEnjoy