BloodWritten.pl

O wszystkim dla wszystkich!

Dieta

Sprawdzaj co jesz

Świadome jedzenie to klucz do sukcesu. Oznacza to, że zamiast kupować pierwszy lepszy produkt znaleziony na półce, trzeba mu się dokładnie przyjrzeć. Według norm europejskich na każdym produkcie, na każdej etykiecie produktu powinien znajdować się dokładny opis danej rzeczy oraz zawartych w nim składników. Dotyczy to zarówno zwykłych elementów, np. mąka, mleko, jajka, jak również konserwantów.

Dodaje się je, żeby produkty zachowały dłuższą trwałość oraz lepiej wyglądały. Część z nich nie jest specjalnie szkodliwa, chociaż nadmiar nie jest wskazany. Jeżeli na opakowaniu, zamiast naturalnych składników widać przede wszystkim bardzo długą listę konserwantów, lepiej zrezygnować z produktu i poszukać innego.

Taka sama uwaga dotyczy wybierania pieczywa, owoców, warzyw, mięsa. Im czystsze jest środowisko produkcji produktów spożywczych i ingerencja w nie środków wspomagających tym lepiej dla zdrowia. Pozwala to nie tylko zdrowo jeść, lecz również uniknąć alergii, które często pojawiają się po produktach z dodatkiem substancji chemicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *