sendmail. Receptury chomikuj pdf

sendmail. Receptury chomikuj pdf

Zbiór gotowych rozwiązań dla administratorów
serwerów pocztowych

Mimo że sendmail jest najpowszechniej używanym uniksowym serwerem obsługującym pocztę elektroniczną, perspektywa jego konfigurowania wzbudza u administratorów sieci zdecydowanie nieprzyjemne uczucia. Języki wykorzystywane przy konfigurowania sendmaila są bardzo złożone i wykorzystywane stosunkowo rzadko — podczas instalacji i wstępnej konfiguracji modułu. Z tego właśnie powodu wielu administratorów nie ma zbyt wielu okazji do poznania mechanizmów konfiguracji sendmaila. Kiedy podczas pracy zachodzi nagła potrzeba zmiany konfiguracji tego programu, wszyscy odruchowo sięgają po dokumentację i spędzają wiele godzin na poszukiwaniu w niej rozwiązania swojego problemu.

Książka “sendmail. Receptury” to zbiór gotowych rozwiązań. Dzięki zawartym w niej poradom administrator szybko i sprawnie rozwiąże niemal każdy problem związany z konfiguracją sendmaila. Nie trzeba już przedzierać się przez setki stron dokumentacji. Koniec z metodą prób i błędów. Każda receptura, poza omówieniem problemu i przedstawieniem gotowego kodu, zawiera także analizę rozwiązania, która jest bardzo pomocna przy dostosowywaniu kodu do własnych potrzeb.

Instalacja i wstępna konfiguracja sendmaila
Doręczanie i przekazywanie dalej poczty
Tworzenie list wysyłkowych
Maskarada
Kierowanie wiadomości
Ochrona kont pocztowych przed spamem
Uwierzytelnianie za pomocą protokołu AUTH
Korzystanie z protokołu OpenSSL i obsługa certyfikatów
Zarządzanie kolejką
Zabezpieczenia sendmaila

“sendmail. Receptury” to obowiązkowa pozycja dla administratora sieci. Pozwala na zaoszczędzenie nie tylko pracy, ale i czasu.

sendmail. Receptury chomikuj pdf

sendmail. Receptury chomikuj pdf

Książka sendmail. Receptury pdf była napisana przez Hunt Craig. sendmail. Receptury czytaj online jest książką z kategorii informatyka, matematyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2022 BloodWritten.pl - WordPress Theme by WPEnjoy