Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu pdf chomikuj

Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu pdf chomikuj

Dynamiczny rozwój internetu sprawił, że organy ustawodawcze wielu państw nie nadążały z przygotowywaniem regulacji prawnych dotyczących korzystania z niego. Początkowy okres rozwoju sieci przypominał kolonizację nowego lądu — pełna bezkarność, chaos i brak jakichkolwiek ograniczeń. Ten stan rzeczy doprowadził do sytuacji, w której nawet najgorętsi orędownicy wolności w sieci zaczęli się zastanawiać, jak uniknąć płynących z niej zagrożeń. Zaczęto więc tworzyć prawa, regulacje i przepisy, które jednak nie zawsze spełniają swoją rolę. Na całym świecie toczy się dyskusja nad kształtem regulacji prawnych społeczeństwa informacyjnego (czymkolwiek ono jest).

Książka “Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu” to zbiór felietonów publikowanych przez autora w ramach prowadzonego przez niego od 1997 roku serwisu internetowego. Przedstawia opisy sporów sądowych oraz interpretacje przepisów prawnych dotyczących sieci. Autor nie ogranicza się do suchego przytaczania kolejnych paragrafów, lecz omawia je, posługując się językiem zrozumiałym nie tylko dla prawników, ale także dla zwykłych użytkowników sieci.

Obieg informacji w internecie i granice wolności słowa
Własność intelektualna i prawa wyłączne a dostęp do dóbr kultury i ochrona praw człowieka
Handel elektroniczny oraz marketing a ochrona konsumentów i pewność obrotu gospodarczego
Zagrożenia czyhające w sieci
Rozwój prawa dotyczącego internetu — globalizacja
Historia regulacji prawnych w Polsce i na świecie

Warto znać regulacje prawne związane z internetem, nawet gdy nie jest się prawnikiem.

O autorze:
Piotr “VaGla” Waglowski: prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członek założyciel i członek zarządu stowarzyszenia Internet Society Poland. [więcej…

Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu pdf chomikuj

Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu pdf chomikuj

Książka Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu chomikuj została napisana przez przez Waglowski Piotr. Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu chomikuj jest książką z kategorii biznes, finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BloodWritten.pl - WordPress Theme by WPEnjoy