Podstawy algorytmów z przykładami w C++ pdf chomikuj

Podstawy algorytmów z przykładami w C++ pdf chomikuj

Algorytmy są jednym z fundamentów programowania. Prawidłowo zaprojektowany algorytm jest podstawą efektywnego i niezawodnego programu. Opisanie problemu w postaci algorytmu nie jest prostym zadaniem — wymaga wiedzy z zakresu matematyki, umiejętności oceny złożoności obliczeniowej i znajomości zasad optymalizacji obliczeń. Istnieje wiele metod projektowania algorytmów. Znajomość tych metod znacznie ułatwia analizę zagadnienia i przedstawienie go w postaci zalgorytmizowanej.

Książka “Podstawy algorytmów z przykładami w C++” to kompletny podręcznik poświęcony tym właśnie zagadnieniom. Przedstawia sposoby podejścia do rozwiązywania zagadnień projektowych, udowadnia, że sporo z nich można zrealizować różnymi metodami, a także uczy, jak dobrać właściwą metodę do postawionego problemu. Materiał podzielony jest na wykłady, zilustrowane pseudokodem przypominającym język C++, co bardzo ułatwia zastosowanie poznanej wiedzy w praktyce.

Wprowadzenie do projektowania algorytmów
Zastosowanie techniki dziel i zwyciężaj
Algorytmy programowania dynamicznego
Analiza złożoności obliczeniowej algorytmów na przykładzie algorytmów sortowania i przeszukiwania
Algorytmy z zakresu teorii liczb
Algorytmy kompresji danych i kryptografii
Programowanie równoległe

Wykłady poświęcone algorytmom są uzupełnione dodatkami, zawierającymi kompendium niezbędnej wiedzy z dziedziny matematyki, technik rekurencyjnych i algebry zbiorów.

“Podstawy algorytmów z przykładami w C++” to doskonały podręcznik dla uczniów, studentów i wszystkich, którzy chcą poznać tę dziedzinę wiedzy.

Podstawy algorytmów z przykładami w C++ pdf chomikuj

Podstawy algorytmów z przykładami w C++ pdf chomikuj

Książka Podstawy algorytmów z przykładami w C++ czytaj online była napisana przez Naimipour Kumarss. Podstawy algorytmów z przykładami w C++ chomikuj jest pozycją z gatunku informatyka, matematyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BloodWritten.pl - WordPress Theme by WPEnjoy