Pierwsza Kobieca Olimpiada Szachowa – Emmen 1957. Wydanie 2 pdf chomikuj

Pierwsza Kobieca Olimpiada Szachowa – Emmen 1957. Wydanie 2 pdf chomikuj

Wstęp do wydania drugiego w wersji PDF.
Od napisania pierwszego wydania książki minęły dwa lata, gdy nieoczekiwanie dotarły do mnie nowe, nieznane mi wcześniej materiały związane z Olimpiadą w Emmen. Zmieniło się także moje spojrzenie na tę Olimpiadę i postanowiłem dość radykalnie przebudować pracę, ale pozostawiam jej główny “szkielet”, gdyż, myślę, że zdał egzamin.
—–
Po publikacji trzech pierwszych książek, poświęconych męskim rozgrywkom, postanowiłem – dla odmiany i wzbogacenia tematyki – zainteresować Czytelników również Olimpiadami Kobiecymi. Mają one swój niepowtarzalny urok i od olimpiad męskich odróżnia je znacznie większa dawka emocji, którą odczuwa się zarówno na szachownicy, jak i poza nią!
Olimpiady Szachowe Kobiet miały być w swoim założeniu oficjalnymi mistrzostwami świata i traktowane jako najważniejsza impreza FIDE w kategorii kobiet. W 1957 roku do holenderskiego Emmen przybyło aż 21 ekip zarówno z Europy jak i Ameryki, a wśród nich zespół z Polski w składzie: mistrzyni Polski Krystyna Hołuj (w turnieju w Polanie w 1957 r. uzyskała wynik 13,5 p. z 15 partii) oraz wicemistrzyni Mirosława Litmanowicz.
Wśród przybyłych na I Olimpiadę zawodniczek można było zobaczyć ówczesną mistrzynię świata Olgę Rubcową oraz uczestniczki II turnieju pretendentek do tytułu mistrzyni świata: Keller-Herrmann, Zworykinę, Iwanową, Heemskerk, Gresser, de Silans i Kertesz. Bardzo osłabiona przyjechała ekipa jugosłowiańska, bowiem nie zagrały dwie najsilniejsze zawodniczki tego kraju, a mianowicie Nedeljković i Lazarević.
Olimpiada w Emmen od początku do końca była nieprzewidywalna w swym przebiegu!

Pierwsza Kobieca Olimpiada Szachowa – Emmen 1957. Wydanie 2 pdf chomikuj

Pierwsza Kobieca Olimpiada Szachowa – Emmen 1957. Wydanie 2 pdf chomikuj

Książka Pierwsza Kobieca Olimpiada Szachowa – Emmen 1957. Wydanie 2 czytaj online została napisana przez przez Puszczewicz Krzysztof. Pierwsza Kobieca Olimpiada Szachowa – Emmen 1957. Wydanie 2 chomikuj jest książką z kategorii sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BloodWritten.pl - WordPress Theme by WPEnjoy