Pamięć.pl 4/2013 pdf chomikuj

Pamięć.pl 4/2013 pdf chomikuj

Zapraszamy do lektury numeru 4/2013 „Pamięci.pl”, w którym m. in.

– rocznica zbrodni katyńskiej:

Paweł Niziołek wspomina postać wybitnego matematyka z Wilna, Józefa Marcinkiewicza. W wieku 25 lat został on doktorem na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, a w 1939 roku miał objąć Katedrę Matematyki Uniwersytetu Poznańskiego, jako niespełna 30-letni profesor nadzwyczajny. Karierę naukowca zakończyła wojna – porucznik Marcinkiewicz został zastrzelony w 1940 roku, prawdopodobnie w Charkowie.

W kwietniu 1943 roku Niemcy podali informację o odkryciu masowych grobów zamordowanych oficerów. Komunistyczna propaganda zarzuciła zbrodnię Niemcom i oskarżyła rząd polski o sabotowanie koalicji antyhitlerowskiej oraz sprzyjanie faszystom. Prasa Polskiej Partii Robotniczej, wiernej służki ZSRR, gorliwie uczestniczyła w narodzinach kłamstwa katyńskiego. O kłamliwej kampanii PPR w pierwszych dniach po ujawnieniu zbrodni pisze Piotr Gontarczyk.

Pamięć.pl 4/2013 pdf chomikuj

Pamięć.pl 4/2013 pdf chomikuj

Książka Pamięć.pl 4/2013 czytaj online została napisana przez przez Instytut Pamięci Narodowej (IPN). Pamięć.pl 4/2013 pdf jest pozycją z gatunku czasopisma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2022 BloodWritten.pl - WordPress Theme by WPEnjoy