Mądrości Muminka pdf chomikuj

Mądrości Muminka pdf chomikuj

Co pisze tata Muminka? Kiedy odchodzi, a kiedy wraca Włóczykij? Kto tak naprawdę jest głową domu Muminków?

Odpowiedzi na te pytania znają nie tylko dzieci, ale także ich rodzice, a nawet dziadkowie. Wszak Muminki czyli małe trolle powstały w wyobraźni fińskiej pisarki Tove Jansson już niemal osiem dekad temu i szybko zyskały rozgłos oraz podbiły serca czytelników na całym świecie.

Książeczki z ich przygodami przetłumaczono na ponad trzydzieści języków. Doczekały się nie jednej inscenizacji teatralnej, adaptacji filmowej (m.in. zrealizowanego w Polsce w Studiu Małych Form Filmowych Se-ma-for), radiowej i telewizyjnej. Ich perypetie przełożono także na komiksowy rysunek. I jak na bohaterów zbiorowej wyobraźni przystało po latach zebrano złote myśli Muminków i wypowiadanie mimochodem mądrości ich przyjaciół w osobnych tomach. A że były to stworzonka raczej drobnej postury, to i książeczki nie są opasłe, za to pełne celnych rad i trafnych spostrzeżeń, których lektura sprawia, że – wzorem naszych bohaterów – mamy ochotę zajadać się naleśnikami z dżemem i przepijać tę ucztę gorącym kakao.

Jako pierwsze w serii pod koniec wakacji ukażą się Mądrości Muminka. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do księgarń trafią także książeczki ze złotymi myślami: Mamy Muminka, Taty Muminka, Małej Mi, Włóczykija oraz Ryjka.

Mądrości Muminka pdf chomikuj

Mądrości Muminka pdf chomikuj

Książka Mądrości Muminka pdf została napisana przez przez Tove Jansson. Mądrości Muminka chomikuj jest pozycją z gatunku literatura dziecięca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BloodWritten.pl - WordPress Theme by WPEnjoy