Hung Gar Kuen wiecznie żywa legenda pdf chomikuj

Hung Gar Kuen wiecznie żywa legenda pdf chomikuj

Książka zawiera biografie największych mistrzów systemu Hung Gar Kung Fu od początków sięgających południowego Klasztoru Shaolin aż po dzień dzisiejszy. Wśród zaprezentowanych w książce postaci znajdują się tak legendarni bohaterowie historii Chin jak Hung Hai Kwun czy też Wong Fei Hung.

Ubarwieniem biografii są ciekawe zdarzenia z ich życia i niezwykłe przygody ukazujące realia okresu w jakim przyszło im rozwijać system Hung Gar. Ze względu na ciągłość linii przekazu w biografiach poszczególnych Mistrzów książka doskonale może służyć jako kompendium historii stylu „Pięści Rodziny Hung”.
Poza częścią biograficzną książka zawiera część techniczną prezentującą ćwiczenia specjalne w stylu Hung Gar jak chociażby ćwiczenia hartujące, siłowe czy też w końcu ćwiczenia o charakterze energetycznym czyli tzw. Chi Kung (qigong).

W książce znaleźć można również opis poszczególnych form systemu uwzględniający genezę ich powstania i specyfikę techniki.
Dodatkową atrakcję opracowania stanowi opis broni używanych w Chińskich Sztukach Walki oraz leksykon terminów związanych zarówno z systemem Hung Gar jak i z Wushu.
Większość terminów użytych w książce jest przedstawiona zarówno w związanym z systemem Hung Gar Kung Fu dialekcie kantońskim jak i powszechnie obowiązującym w Chinach dialekcie mandaryńskim. Dodatkową atrakcją są również odnośniki w postaci pisma Chińskiego han zi.

144 strony, 88 rycin oraz 140 zdjęć
Zdjęcia: Eugeniusz Szustow oraz zbiory Autora.

Strona Wydawcy i Sprzedawcy, Piotra Osucha:

http://www.hunggar.republika.pl/publikacje.htm

Wydanie Pierwsze;
Copyright by Piotr Osuch 2002
00-244 Warszawa, ul. Franciszkańska 7/9
Druk: TMW PIATIKOW

Hung Gar Kuen wiecznie żywa legenda pdf chomikuj

Hung Gar Kuen wiecznie żywa legenda pdf chomikuj

Książka Hung Gar Kuen wiecznie żywa legenda chomikuj była napisana przez Piotr Osuch. Hung Gar Kuen wiecznie żywa legenda czytaj online jest pozycją z kategorii sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BloodWritten.pl - WordPress Theme by WPEnjoy