Ekologiczna jazda po mieście

Czyli jak spalić te pół litra paliwa mniej? Chociaż, w skrajnych przypadkach, niewłaściwa jazda może się przyczynić do spalenia dużo większej ilości paliwa. Ceny na stacjach też nie zachęcają, chociaż aktualnie nie mamy co narzekać, zważając, że jeszcze kilka lat temu litr benzyny kosztował powyżej 6zł. Na czym polega ekologiczna jazda po mieście?

Najprościej rzecz ujmując – na płynności jazdy. Na ograniczeniu gwałtownych przyśpieszeń i hamowań. Typowa sytuacja, którą znamy wszyscy. Ktoś rusza ze światłem z piskiem opon, rozpędza się do 80, po czym gwałtownie zwalnia bo za chwilę czeka kolejny sygnalizator. To właśnie krótki przykład jak NIE JEŻDZIĆ.

Chodzi o to, by ruszać płynnie i dynamicznie, ale nie z gazem wciśniętym w podłogę. By przewidywać sytuacje na drodze i być na nie przygotowanym. By nie katować silnika na zbyt niskim biegu. To typowe błędy, które przyczyniają się do większego spalania. Mitem są porady z dojeżdżaniem „na luzie” do sygnalizatora. W ten sposób mniej nie spalimy.

Podziel się swoją opinią!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *