Co dalej z paliwem?

Obecnie nie jest źle. Cena „95” to 4,55 – 4,75 za litr. Olej napędowy kosztuje porównywalnie, jest to efekt niedawnej ustawy, której celem było zbliżenie ceny „95” i ropy. Przeglądając prasę, aktualnie nie musimy się spodziewać gwałtownych zmian w cenach.

Nieco gorzej sytuacja przedstawia się na rok 2018. Analitycy straszą, że cena „95” za litr może dojść  nawet do poziomu 5,70zł. To o złotówkę drożej niż obecnie. Wydaje się jednak, że nie grozi nam sytuacja sprzed kilku lat, gdzie ceny grubo przekroczyły granice 6zł. Takiej ceny możemy się obawiać dopiero za kilka lat, o ile na rynku nie nastąpi do jakichś niespodziewanych i gwałtownych zmian.

Swoją drogą, celowo podaję cenę benzyny 95, zamiast benzyny 98, która jest droższa. To dlatego, że zdecydowana większość posiadaczy „benzyniaków” w Polsce wybiera właśnie „95”. Znamy przecież żarty, na temat sławnej „98” i wspaniałego skoku osiągów po zatankowaniu tego rodzaju paliwa. Różnica jest oczywiście zauważalna, nie tylko jeżeli chodzi o jakość jazdy, ale też stan portfela.

Podziel się swoją opinią!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *